Technology

Od czwartku w większych miastach w Polsce trwają protesty kobiet dotyczące aborcji

29.10.2020, 16:45 0 komentarzy
Od czwartku w większych miastach w Polsce trwają protesty kobiet dotyczące aborcji

W osiemdziesięciu miastach w Polsce oraz w dwudziestu poza granicami Polski, strajkować zdecydowały się wyjść dorosłe kobiety, a również i mężczyźni razem z młodszymi osobami, aby okazać niezadowolenie w odpowiedzi na treść orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego pod względem prawa do usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek rano, zgodnie z decyzją Trybunału, uprawnienie do aborcji w przypadku chorego zarodka okazało się wykluczające się z polską Konstytucją. Od czasu podjęcia wyniku obrad nieustająco są protesty, które mają oddać niechęć w tejże sferze. Demonstrującym asystują slogany: "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Skandowane są również teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", albo także "***** ***", gdzie w odpowiednie pola możliwe jest wsadzić slogan, w prowokatorskim tonie sugerujący wynieść się rządzącej partii. Młodsi ludzie, ale też starsi Polacy postanowili ruszyć na ulice w swoich miejscowościach, żeby pokazać jedność z kobietami, którym zostały odebrane racje do decydowania poprzez wyrok rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w wielu polskich miastach a także tysiące w innych krajach pragnie oświadczyć, iż taki przepis nie może występować w prawie i wypowiedzieć sprzeciw dla koncepcji aktualnie rządzącej partii.

Ogrom demonstrantów wychodzi na ulice

Już na początku na demonstracjach pojawiło się mnóstwo ludzi, a specjalnie rozzłoszczonych Pań. W większych miastach, demonstrujących były tysiące, jednakże i w małych miejscowościach mieszkańcy wyrażali swój sprzeciw, stawiając się pod urzędami miejskimi i kierując się na "spacery". W czasie protestów wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są pieśni, a na transparentach da się znaleźć różne napisy i rysunki, takie jak "Moje ciało, mój wybór" lub No women, no kraj. Jednak faktycznym symbolem, który widać bez przerwy, została uznana błyskawica w czerwonym kolorze. Ogrom internetowych osobistości i gwiazd albo decyduje się na dołączenie do manifestacji, pojawiając się na ulicach swoich miast, bądź też zamieszcza posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla strajku. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego oraz partia sprawująca władzę, którzy namawiają do zrezygnowania z demonstracji twierdzą, że Strajk Kobiet to ruch, którego celem jest zniszczenie Polski.

W całej Polsce ponad 400 tysięcy ludzi ukazało się na ulicach w ponad 400 demonstracjach, jednakże najwięcej osób demonstrujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków a także mnóstwo miast wojewódzkich zostały otoczone manifestacjami. Cały świat obiegły także wiadomości o tym, że protesty mają swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, Norwegii i Australii. Na ulicach miast zwykle codziennie można spotkać protesty, którym celem jest walka o prawa kobiet w naszym kraju. 30 października w piątek ma się odbyć największy protestów.

Zostaw komentarz