Technology

Świetny pojedynek we włoskiej lidze oglądali włoscy piłkarscy fani! AC Milan zdołał nadrobić parę punktów do prowadzącego w tabeli Interu Mediolan po tym jak pokonał Romę!

11.01.2022, 10:35 0 komentarzy
Świetny pojedynek we włoskiej lidze oglądali włoscy piłkarscy fani! AC Milan zdołał nadrobić parę punktów do prowadzącego w tabeli Interu Mediolan po tym jak pokonał Romę!

Nie da się ukryć, że w aktualnym sezonie włoska liga prezentuje się o wiele bardziej intrygująco niż w ostatnich sezonach. Każda drużyna posiada kadrę przepełnioną niesamowitymi zawodnikami, co przełożyć się może na naprawdę intrygujące spotkania. Można też dojść do wniosku, iż po tym, gdy po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus sięgnął po tytuł mistrzowski włoskie drużyny stały się delikatnie odważniejsze. Triumf Interu z Mediolanu we włoskiej lidze pokazał, że każdy zespół może próbować walczyć o najwyższe cele. Chociażby dlatego czołówka tegorocznego sezonu jest naprawdę równa i na obecną chwilę nakreślić największego faworyta do mistrzowskiego tytułu. Do końca sezonu pozostało jeszcze dużo spotkań a w tej chwili to Inter Mediolan lideruje w tabeli rozgrywek włoskich. AC Milan, który musiał mierzyć się z AS Romą prowadzoną przez selekcjonera Jose Mourinho to kolejna ekipa z Mediolanu, która rywalizuje o mistrzostwo włoskich rozgrywek.

Ten pojedynek zawodnicy AC Milan bardzo dobrze zaczęli i rozsądnie zwrócić uwagę na ten fakt. Po piętnastu minutach prowadzili rezultatem 2 do 0 i wydawało się, że mają bieg tego meczu pod absolutną kontrolą. Trenowani przez trenera Mourinho Jose piłkarze starali się nadgonić wynik, jednak pomyłki popełnione w początkowych minutach pojedynku były zbyt kosztowne. AS Roma w samej końcówce pierwszej części pojedynku dała radę strzelić gola kontaktowego, co bez najmniejszych wątpliwości wlało wiarę w serca wielbicieli tego zespołu. Do bramki w 40 minucie trafił Abraham Tammy, który wykorzystał fantastyczne dogranie od Pellegriniego. Piłkarze AC Milan nie zamierzali jednak oczekiwać do końcowego gwizdka arbitra i nadal przygotowywali ataki na bramkę Romy. W końcowym rozrachunku AC Milan triumfował wynikiem 3 do 1, a bramkę numer trzy zdobył Leao Rafael na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem. Milan wypracował szansę na zwiększenie wyniku pod koniec meczu, jednak z jedenastu metrów nie trafił Ibrahimović Zlatan, gdyż jego uderzenie wybronić zdołał Rui Patricio.

Zostaw komentarz