Start szkoły a koronawirus

01.09.2020, 11:49 0 komentarzy
Start szkoły a koronawirus

W tym miesiącu uczniowie mają pójść do przedszkoli oraz szkół, a mimo to dalej sceptycyzm rodzi Covid-19, z którym walczy się od początku roku. Od marca dzieci pobierają lekcje przez Internet i bez wątpienia była to jedna z przyczyn, dzięki którym daliśmy radę zatrzymać niekontrolowany rozwój choroby w naszym kraju. Ale czy pandemia na chwilę obecną będzie na tyle spokojna, by przyzwolić uczniom na uczęszczanie na lekcje i otworzyć szkoły, przedszkola oraz żłobki?

Wszyscy mają własne racje

Nie ma łatwego rozwiązania, co będzie lepsze - puszczenie uczniów do budynków oświatowych, czy konieczność kontynuacji internetowego nauczania. Chociażby lekarze oraz osoby, które mają wątpliwości komunikują, iż toż to faktycznie najmłodsi najprościej roznoszą wszelkie bakterie a także wirusy, a oświatowe budynki będą najlepszym miejscem, w którym się rodzą infekcje. Taka wizja jest dobrze znany każdemu z nas - do szkoły przyjdzie jedno dziecko z przeziębieniem a za chwilę dużo więcej dzieci.

Kolejni są zdania, iż zatwierdzono całą masę procedur, do których powinny się stosować budynki oświatowe, żeby móc przyjmować w nadchodzącym roku szkolnym swoich uczniów. Lecz czy na pewno najmłodsi uczniowie będą w stanie ich przestrzegać? Czy to doskonałe rozwiązanie, aby duża liczba uczniów się znalazła w jednej lekcyjnej sali? Lekarze obstają, iż niezupełnie.

Na szkołę online marudzą czasem uczniowie i ich opiekunowie. Najbardziej wpłynęło to na licealistów, którzy mówią, że przez te miesiące lekcji w domach wydają się znacznie gorzej nauczeni do maturalnego egzaminu (choć z drugiej strony aktualnie egzamin maturalny nie przebiegł jakoś tragicznie). Istotne będzie jednakże to, iż nie każdy uczeń będzie mieć komputer i Internet. W rodzinach wielodzietnych bywa tak, że w mieszkaniu do dyspozycji będzie pojedynczy sprzęt komputerowy. Rodzice mają więc problem w zapewnieniu swoim pociechom zdalnej nauki jednocześnie.

Relacje ze społeczeństwem mogą okazać się również istotne. Szkoła stanowi bardzo ważny czynnik w psychologicznym rozwoju dzieci. W szkołach możemy nauczyć się funkcjonować wśród ludzi dookoła oraz uczymy się nawiązywać przyjazne relacje. Generalnie przy aktualnej chwili aspekty życia w społeczeństwie będą niespecjalnie kluczowe, ponieważ tak naprawdę istotne będzie zdrowie uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

To od samych dzieci i pedagogów zależeć będzie sporo

Poszerzanie się choroby zależy tak naprawdę od kwestii, czy uczniowie będą przestrzegać obostrzeń przykazanych przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz czy pedagodzy będą umieli to wykorzystywanie zasad wyegzekwować. Niejedni dochodzą do wniosku, iż zaproszenie dzieci do szkół obudzi ekspresowy postęp epidemii, a w efekcie placówki oświatowe zostaną zamknięte lada moment. Warto oglądać cały czas sprawę, bowiem z początku nadchodzącego miesiąca wiele się może okazać.

Tagi:

Zostaw komentarz