Technology

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - co należy o nim wiedzieć?

20.11.2020, 11:07 0 komentarzy
Międzynarodowy Dzień Tolerancji - co należy o nim wiedzieć?

Od przeszło 25 lat, 16 listopada podniośle obchodzi się Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Ten dzień, ma co roku podkreślać, że z brakiem akceptacji każdego dnia spotyka się bardzo dużo osób. Nawoływanie do licznych instytucji publicznych, naukowców i rządów tego typu jest natchnieniem do tego, żeby znaleźli rozwiązanie tego sporego problemu. Organizacji UNESCO mocno zależy między innymi na tym, aby wykluczyć nietolerancję poprzez edukację, czy także prowadzenie wielu paneli dyskusyjnych, które mają na celu upowszechnianie tolerancji i skłonienie do braku poniżania osób dyskryminowanych.

Cała ta inicjatywa została wywołana przez systematycznie pojawiające się akty agresji, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i wszelkich nietolerancji. Stwierdzono jednak, że to właśnie te grupy mają do czynienia z częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez rówieśników. Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają okazać się zbawienne w odszukaniu głębszych przesłanek uformowania się braku akceptacji, ale również mają uzmysławiać, jak nieprzyjemne są oznaki nietolerancji dla osób prześladowanych. Aby zrozumieć, czym właściwie jest akceptowanie cudzych praw i cudzej własności oraz czym jest uznanie oraz zaakceptowanie różnic indywidualnych, potrzebne są tego typu działania, które naprawdę okazują się pomocne w tym zakresie. Ma także szkolić, uczyć doceniania różnych kultur, zrozumienia innych ludzi, ale także zamysłem takich czynności jest umiejętność słuchania drugiego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - jak celebruje się go w Polsce?

Prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast wystosowali ogólny apel, w którym przekazują potężne zrozumienie dla osób, które doznały werbalnej oraz fizycznej przemocy wynikającej z rasizmu oraz homofobii. Prezydenci miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Lublin oraz Katowice podpisali się pod tymże manifestem. Solidarność tego dnia będzie wyrażana przez zawieszanie tęczowych flag oraz oświetlenie budynków, jak powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Przede wszystkim w tęczowych barwach został podświetlony most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki.

Zostaw komentarz