Technology

Londyńska Chelsea zapewniła sobie awans do finałowego meczu rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Po niesamowicie ekscytującym meczu zawodnicy prowadzeni przez Tuchela ograli londyński Tottenham wynikiem 1:0!

15.01.2022, 09:07 0 komentarzy
Londyńska Chelsea zapewniła sobie awans do finałowego meczu rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Po niesamowicie ekscytującym meczu zawodnicy prowadzeni przez Tuchela ograli londyński Tottenham wynikiem 1:0!

Sympatycy z Wysp Brytyjskich w środę wieczorem zwrócili swój wzrok w kierunku meczu, który rozegrany został między Tottenhamem Londyn, a londyńską Chelsea. Stawka środowego spotkania była naprawdę wysoka, ponieważ zwycięzca rywalizacji półfinałowej miał wywalczyć kwalifikację do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi! Podczas pierwszego spotkania tych drużyn wyraźnie skuteczniejsza była londyńska Chelsea, która zwyciężyła wynikiem 2 do 0 na Stamford Bridge. Nie oznaczało to oczywiści, iż w rewanżowym meczu będzie brakowało elektryzujących chwil. Nic bardziej mylnego piłkarscy fani od pierwszego do ostatniego gwizdka mieli możliwość obserwować bardzo dobre starcie. Prowadzeni przez Conte piłkarze na pewno mieli nadzieję na lepszy wynik, ale zespół Chelsea z Londynu momentalnie ruszyła do ataku. Gracze Tuchela wyszli na prowadzenie już w 18 minucie, kiedy to po niesamowitym dograniu Mounta piłkę do bramki skierował Reudiger Antonio.

Był to bez wątpienia bardzo dobry start starcia dla londyńskiej Chelsea, która znacznie zdołała zbliżyć się w taki sposób do finałowego meczu Pucharu Angielskiej Ligi. Zawodnicy londyńskiego Tottenhamu od tego momentu odrobić musieli już trzy trafienia, żeby choćby doprowadzić do dogrywki. To było wyjątkowo skomplikowane zadanie. Zebrani na stadionie w stolicy Anglii kibice mogli mieć także wiele pobudek do oburzenia z powodu VAR. Aż dwukrotnie sędzia prowadzący ten mecz dyktował wapno dla ekipy gospodarzy, jednak dwukrotnie także musiał te decyzję anulować po obejrzeniu powtórki przy pomocy VARu. Nimo przeciwności losu piłkarze londyńskiego Tottenhamu nadal rywalizowali o jak najlepszy rezultat i dali radę nawet ustrzelić gola. Jednak w tej sytuacji po raz kolejny musiał interweniować system VAR i arbiter prowadzący ten mecz ogłosił, że Kane w chwili podania był na spalonym. W końcowym rozrachunku Chelsea z Londynu zwyciężyła to starcie wynikiem 1 do 0 i powalczy w finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej przeciwnikiem będzie londyński Arsenal lub Liverpool FC.

Zostaw komentarz