Technology

Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. rundzie zmagań Ligi Europejskiej! Legia z Warszawy zwyciężyła moskiewski Spartak i objęła miejsce pierwsze w tabeli grupy C!

18.09.2021, 16:31 0 komentarzy
Fantastyczne rozstrzygnięcie w I. rundzie zmagań Ligi Europejskiej! Legia z Warszawy zwyciężyła moskiewski Spartak i objęła miejsce pierwsze w tabeli grupy C!

Nie ma wątpliwości co do faktu, iż drużyny z naszego kraju naprawdę rzadko gwarantują polskim kibicom optymistyczne emocje w zmaganiach europejskich. W większości przypadków polskie zespoły w oka mgnieniu przegrywają w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swoją przygodę w europejskich rozgrywkach i przyzwyczailiśmy się do tego. W tym sezonie piłkarscy kibice z naszego kraju mogli być jednak delikatnie bardziej zachwyceni z formy piłkarskich zespołów. Finalnie tylko Legia awansowała do grupowej fazy europejskich zmagań, ale reszta ekip w trakcie eliminacji radziła sobie całkiem solidnie. Jednakże w dniu dzisiejszym chcielibyśmy się skoncentrować na poczynaniach warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę zaczęła rywalizację w grupowych zmaganiach Europa League. W spotkaniu numer jeden grupowych rozgrywek oponentem był moskiewski Spartak, a więc niezwykle zasłużony klub pochodzący z Rosji.

Przed tym meczem bardzo dużo sportowych dziennikarzy zgodnie twierdziło, iż Legii z Warszawy naprawdę ciężko będzie postarać się o jakieś punkty. Spartak Moskwa przed tym meczem zdawał się rywalem znacznie trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się bardzo starać, aby wywalczyć chociaż remis w tym pojedynku. Jednak sytuacja w meczu prezentowała się o wiele inaczej, co z pewnością jest wyjątkową wiadomością dla fanów futbolu z Polski. Piłkarze trenowani przez Michniewicza już od pierwszych minut zgotowali drużynie gospodarzy i kilka razy znaleźli się blisko zdobycia gola. Bez żadnych wątpliwości zawodnicy Spartaka byli bardzo zdziwieni tym, w jakim stylu to spotkanie rozegrali zawodnicy mistrza polskich rozgrywek. Niesamowicie przemyślana okazała się taktyka mistrza polskiej ligi i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na ten mecz. Wszystko wskazywało na to, że pojedynek zostanie zakończone remisem w sytuacji, gdy na tablicy wybiła 90. minuta spotkania. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie gracze warszawskiej Legii wyprowadzili perfekcyjną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego. Gracze moskiewskiego Spartaka starali się jeszcze zdobyć wyrównującą bramkę, lecz nie wystarczyło im paru minut i to właśnie piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy mogli celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz